НОСИТЕЛИТЕ НА НАГРАДИТЕ НА СБФД ЗА ПЕРИОДА 2003 - 2005

НАГРАДИТЕ  НА СБФД ЗА ПЕРИОДА 2003 - 2005


Благодарим на

НАШИТЕ СПОНСОРИ:

"ЛУКОЙЛ БЪЛГАРИЯ" ЕООД; "ЛИТЕКС КОМЕРС" АД; СЦ КОМПЮТЪР-UVT

"ЕУРАТЕК" ООД; "БРАВО" ООД; ВИНАРСКА ИЗБА "ВИЛА ВИНИФЕРА"

ВЕРИГА СЛАДКАРНИЦИ "НЕДЕЛЯ"; "ФЛОРИНА - БЪЛГАРИЯ"АД

КООПЕРАЦИЯ "ХРИСТО НИКОВ"; ЕТ "БОЛИД - Н. ЗАХАРИЕВ";

"ДЯДО ЛИБЕН" ООД; АННА МАРИЯ СТУДИО

МЕДИЙНИТЕ НИ ПАРТНЬОРИ:

 БНТ, БНР – Програми "Хоризонт" и "Христо Ботев"; Военен телевизионен канал ;

"Дарик радио" АД; "Инфо радио"; Телевизия "7 дни ТВ"

  awards10     awards9     awards11     awards12     awards13     awards14      

 

 


По традиция годишните награди на Съюза на българските филмови дейци

са най-престижното и значително събитие

за творците на българското кино от 1975 година насам.

На 11 юли 2006 тези авторитетни творчески отличия бяха връчени на

официална церемония в Дома на киното.

Награди се присъждат за:

 Най-добър игрален;

Най-добър документален или научнопопулярен;

Най-добър анимационен филм

Всички творчески гилдии номинират за тези награди по 3 филма,

които след това

се гласуват тайно от Общото събрание на СБФД

Награди се присъждат и по компоненти,

които отделните професионални гилдии

гласуват тайно на своите събрания


НАЙ-ДОБЪР ИГРАЛЕН ФИЛМ

"МИЛА ОТ МАРС"

Сценарист и режисьор - Зорница София

Оператори - Румен Василев(отг. оп.), Александър Крумов

В ролите: Весела Казакова, Асен Блатечки, Любомир Попов,

Златина Тодева, Йордан Биков, В. Василев - Зуека,

Художник - Грета Великова; Композитор - Румен Тосков;

Монтаж - Александър Етимов, Нина Кирова;

Диалози - Нина Кирова и Любомир Попов;

Продуценти - Николай Киров, Зорница София


ДРУГИТЕ ДВЕ НОМИНАЦИИТЕ ОТ ВСИЧКИ ГИЛДИИ

"ЛЕЙДИ ЗИ"на Георги Дюлгеров

"И ГОСПОД СЛЕЗЕ ДА НИ ВИДИ" на Петър Попзлатев


НАЙ-ДОБЪР ДОКУМЕНТАЛЕН ФИЛМ

"БЪЛГАРИЯ: БАЗА ДАННИ"

Сценарист и режисьор - Юлий Стоянов

Оператори - Христо Ц. Ковачев, Стефан Бояджиев, Иван Цонев

Продуцент - ПРОФИЛМ


ДРУГИТЕ ДВЕ НОМИНАЦИИТЕ ОТ ВСИЧКИ ГИЛДИИ

"ГЕОРГИ И ПЕПЕРУДИТЕ" на Андрей Паунов

"САМОДЕЙЦИ - ОТ МЕЧТИТЕ ДО РЕАЛНОСТТА" на Светослав Драганов

 


НАЙ-ДОБЪР АНИМАЦИОНЕН ФИЛМ

"ТИК-ТАК"

Сценарий - Андрей Кулев. Режисьор - Борис Десподов

Оператор - Николай Лазаров

Продуцент - АКТ ПИК - ИВАН ПАВЛОВ


ДРУГИТЕ ДВЕ НОМИНАЦИИТЕ ОТ ВСИЧКИ ГИЛДИИ

"АКВАТОРИЯ" на Андрей Цветков

"ЧЕРНО НА БЯЛО" на Андрей Цветков


НАГРАДИТЕ ПО ПРОФЕСИИ, ПРИСЪДЕНИ ОТ ГИЛДИИТЕ

Режисьор на игрален филм – Зорница София за "Мила от Марс"

Режисьор на документален филм - Юлий Стоянов за "България: база данни" и

"За възможността  да се живее"

Режисьор на анимационен филм – Андрей Цветков за "Черно на бяло" и "Дребосъкът"

Кинодраматург – Йордан де Мео, посмъртно

Актриса – Весела Казакова във филмите "Откраднати очи" и "Мила от Марс"

Актьор – Иван Бърнев за ролята му във филма "Лейди Зи"

Оператор на игрален филм – Светла Ганева за "Другият наш възможен живот" и "Птицата"

Оператор на документален филм – Стефан Куцаров за "Неудобният д-р Кръстев"

Филмова музика – Кирил Дончев

Звукорежисьор – Иво Иванович

Сценограф – Борис Нешев

Художник по костюми – Боряна Семерджиева

Монтажист – Мадлен Радичева

Оперативна критика – Геновева Димитрова

Теория – Надежда Маринчевска за книгата "Квадрати на въображението"

БЪЛГАРСКА ФИЛМОВА АКАДЕМИЯ